Tõenäoliselt on Eestis veel varasemalt pesitsevaid hiireviusid, aga jälgimisvõimalusega pesadest esimeses on esimene muna (alates 28. märtsi keskpäevast). Täna tasub oodata teise muna munemist.
Hiireviud võivad muneda kuni viis muna, sagedamini küll 3-4 headel hiireaastatel ja 2-3 kehvematel aastatel. Praegusel varakevadel tundub hiiri põldudel jätkuvat, aga see ei pruugi nii jääda. Seega munade arvu pesas on keerulineennustada.
Kui pesa ehitamise perioodil võis hiireviusid pesa juures näha enamasti hommikuti, siis nüüd saab mune jätta omapäi vaid lühikeseks ajaks - pasknääride häält on sageli kuulda ning „munaroast“ oleksid nad kindlasti huvitatud.
Teises jälgitavas hiireviu pesas käib veel pesa kohendamine, aga munemine võib sealgi varsti alata.
Mõlemas veebikaameraga varustatud hiireviu pesa kohta saab pesitsevatele paarilistele nimesid pakkuda kuni 1. aprillini, kasutades vastavat vormi - LINK
Rohkem infot mõlema kaamera kohta ja ingliskeelses foorumis
Hiireviu Villu, kelle kevadrännet jälgisime, on jõudnud oma pesitsusalale Põlvamaal, aga tema pesa me veel ei tea ja kaamerat seal pole.
Hiireviude pesaelu jälgime Eesti Ornitoloogiaühingu aasta lind 2015 projekti raames, mida toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja toeks on ka mitmed teised abilised.
Lisateave:
Urmas Sellis