Võistlusel antakse välja peaauhind ning kuni 16-aastaste peaauhind. Lisaks jagatakse välja hulk eriauhindu järgmistes ryhmades: pyha puu, kivi, veekogu, annid, hiie valu, pärimus, Vana-Võromaa, Virumaa, saared, looduskaitse, muinsuskaitse, aga samuti maailma pyhapaigad.
Tänavu kaheksandat korda toimuvale võistlusele on taas oodatud ka mujal maailmas tehtud ylesvõtted. Looduslikke (mitte ehitatud-rajatud) pyhapaiku leidub paljudel põlistel rahvastel ning need kuuluvad inimkonna yhispärandisse. Võistlusele on eriti oodatud hõimurahvaste pyhapaikades tehtud ylesvõtted.
Osalejatel on võimalus määrata oma võistlustöö soovi korral Creative Commons rahvusvahelise vabakasutuse litsentsi alla. Seeläbi saab aidata kaasa pyhapaikade ja oma loomingu tutvustamisele mitteärilistes väljaannetes.
Võistlus kestab kuni 31.10.10228 (2015). Võitjaid autasustatakse 28.11. Tartus toimuval Hiie väe tunnustamise syndmusel.
Võistlustöid saab yles laadida kuni 31.10.2015 aadressil: LINK
Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on looduslikud pyhapaigad inimkonna ning ka Eesti vanimad looduskaitsealad. Eestis on teada ligikaudu 800 suuremat maa-ala hõlmavat hiiepaika, mitu tuhat pyha kivi, puud ja allikat ning sadu ristipuid. Pyhapaikasid leidub kõikides maakondades ja kihelkondades ning paljudes kylades. Enamik meie pyhapaikadest on ohustatud ja kadumas unustamise tõttu.
Neljapäeval, 28. mail kell 18.00 toimub Loodusmuuseumis selle hooaja viimane Öökulli akadeemia loenguõhtu, kus tuleb juttu pühadest paikadest looduses.
Eestlaste jaoks on loodus olnud alati püha ning nad on seda mitmel moel välja näidanud. Ent kuidas täpselt, kui palju on muistseid pühapaiku meie looduses säilinud ning kas me oskame neid tänapäeval üldse ära tunda, arutlevad Öökulli akadeemias folklorist Marju Kõivupuu ja allikate uurija Kristel Vilbaste. Vestlust juhib teadusajakirjanik Arko Olesk.
Õhtule pääseb muuseumipiletiga, täiskasvanud 4 eurot, õpilased ja pensionärid 3 eurot. Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.